Έναρξη μαθημάτων εαρινού εξαμήνου 2022Α

Ενημερώνουμε τους καταρτιζόμενους όλων των τμημάτων ότι

την Δευτέρα  21 Φεβρουαρίου 2022

ξεκινούν τα μαθήματα  για το Εαρινό εξάμηνο 2022Α

Όλοι οι σπουδαστές-στριες παρακαλούνται να προσέλθουν

στο τόπο που γίνεται η   διεξαγωγή του μαθήματος (για τα μαθήματα στα οποία φαίνεται το όνομα του εκπαιδευτή που το έχει αναλάβει),τον οποίο θα πληροφορηθούν από το
ωρολόγιο εβδομαδιαίο πρόγραμμα στην ιστοσελίδα μας iekperisteriou.gr πατώντας εδώ .

Οι σπουδαστές-στριες των ειδικοτήτων Τεχνικός Μαγειρικής Τέχνης – Αρχιμάγειρας (CHEF)-τμήμα Β και Τεχνικός Μαγειρικής Τέχνης – Αρχιμάγειρας (CHEF)- τμήμα Δ που κανονικά είχαν εργαστηριακά μαθήματα, την Δευτέρα 21/2/2022 θα προσέλθουν στο ΔΙΕΚ Περιστερίου, Λευκωσίας 50.

Οι καταρτιζόμενοι/εκπαιδευόμενοι/μαθητευόμενοι/σπουδαστές οι οποίοι δεν προσκομίζουν Ψηφιακό Πιστοποιητικό COVID-19 της Ε.Ε. με πληροφορίες σχετικά με την κατάσταση του φυσικού προσώπου- κατόχου του όσον αφορά στον εμβολιασμό ή στη νόσηση από τον κορωνοϊό COVID-19 υποβάλλονται υποχρεωτικά σε εργαστηριακό διαγνωστικό έλεγχο, με δική τους δαπάνη. Ο υποχρεωτικός εργαστηριακός διαγνωστικός έλεγχος νόσησης διενεργείται δύο (2) φορές ανά εβδομάδα πριν από την Τρίτη και την Παρασκευή αντιστοίχως. Κατ’ εξαίρεση, την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας κάθε εκπαιδευτικής δομής ο πρώτος διαγνωστικός έλεγχος διενεργείται έως και σαράντα οκτώ (48) ώρες πριν την πρώτη ημέρα προσέλευσης στην εκπαιδευτική δομή (δηλαδή ο πρώτος έλεγχος θα γίνει την Δευτέρα 21/2/2022).

Σε περίπτωση μη προσκόμισης της παραπάνω βεβαίωσης οι καταρτιζόμενοι/εκπαιδευόμενοι/μαθητευόμενοι /σπουδαστές, δεν επιτρέπεται να εισέλθουν στην εκπαιδευτική δομή. Εάν ο διαγνωστικός έλεγχος είναι αρνητικός, τότε εκδίδεται η ανωτέρω βεβαίωση αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου και ο καταρτιζόμενος/εκπαιδευόμενος/μαθητευόμενος, προσέρχεται στην εκπαιδευτική δομή.

Εάν το αποτέλεσμα του εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου είναι θετικό, ακολουθείται το πρωτόκολλο του Ε.Ο.Δ.Υ.

Μπορείτε να δείτε το ΦΕΚ 4187/10-09-2021 εδώ

Η χρήση μάσκας και η τήρηση των αποστάσεων ασφαλείας είναι υποχρεωτικά για την είσοδό σας στον χώρο του Δ.ΙΕΚ Περιστερίου και καθόλη τη διάρκεια παραμονής σας σε αυτόν.

Τα μαθήματα γίνονται:

Α)  Στο χώρο του ΔΙΕΚ  Περιστερίου, διεύθυνση
Λευκωσίας 50 – Περιστέρι,
βλέπε χάρτη εδώ.

Β)  Στο χώρο του 3ου εργαστηριακού κέντρου, διεύθυνση
Πευκών 7 & Ευκαλύπτων Περιστέρι   βλέπε χάρτη εδώ.

Γ)  Στο χώρο του 4ου εργαστηριακού κέντρου,   διεύθυνση
Λευκωσίας 50,  Περιστέρι
βλέπε χάρτη εδώ.

Κ  α  λ ό   κ α ι   δ η μ ι ο υ ρ γ ι κ ό

ε  ξ  ά μ  η ν  ο      κ α  τ  ά  ρ  τ  ι  σ  η ς !!!

Δ.ΙΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ:Λευκωσίας 50 Τ.Κ. 12133, Περιστέρι,

Τηλέφωνα: 2105754988 / 2105749380 / 2105765355