Αποτελέσματα δράσης “συντήρηση ηλεκτρονικού εξοπλισμού σχολείων”

Οι καταρτιζόμενοι της ειδικότητας «Τεχνικός Η/Υ», Δ΄ Εξαμήνου του Δ.ΙΕΚ Περιστερίου, στο πλαίσιο του μαθήματος «Πρακτική Άσκηση» και υπό την επίβλεψη και καθοδήγηση των εκπαιδευτών τους, ολοκλήρωσαν τη δράση συντήρηση εξοπλισμού σχολείων, πραγματοποιώντας  εργασίες συντήρησης, επισκευής, αποκατάστασης και αναβάθμισης στον ηλεκτρονικό εξοπλισμό 16 σχολείων της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης στις περιοχές Περιστερίου, Αιγάλεω, Αγίων Αναργύρων, Καματερού, Πετρούπολης και Χαϊδαρίου.

Αξίζουν συγχαρητήρια και πολλά μπράβο τόσο στους σπουδαστές όσο και στους εκπαιδευτές τους, που αποδεικνύουν ότι το Δ.ΙΕΚ  Περιστερίου, ως  ενεργό μέλος της εκπαιδευτικής κοινότητας, παρέχει ουσιαστική κατάρτιση με αναφορά στη σχολική κοινότητα και κοινωνία.

Από τη Διεύθυνση του ΙΕΚ

Δείτε την αφίσα εδώ