Kατηγορίες

14/06/2021. Αποτελέσματα δράσης “Υπηρεσίες δημιουργίας ή αναβάθμισης ιστοσελίδας”

Οι καταρτιζόμενοι της ειδικότητας «Τεχνικός Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής (Πολυμέσα/Web Designer – Developer /Video Games) , Δ΄ Εξαμήνου του Δ.ΙΕΚ Περιστερίου, στο πλαίσιο του μαθήματος «Πρακτική εφαρμογή στην ειδικότητα» και υπό την επίβλεψη και καθοδήγηση των εκπαιδευτών τους, ολοκλήρωσαν τη δράση Υπηρεσίες δημιουργίας ή αναβάθμισης ιστοσελίδας σε σχολικές μονάδες της περιοχής Γ Αθήνας. Επιμελήθηκαν την κατασκευή και δημιουργία ιστοσελίδας, στις πρώτες έξη σχολικές μονάδες πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης της περιοχής του Περιστερίου, που ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση.

Αξίζουν συγχαρητήρια και πολλά μπράβο τόσο στους σπουδαστές όσο και στους εκπαιδευτές τους, που αποδεικνύουν ότι το Δ.ΙΕΚ  Περιστερίου, ως  ενεργό μέλος της εκπαιδευτικής κοινότητας, παρέχει ουσιαστική κατάρτιση με αναφορά στη σχολική κοινότητα και κοινωνία, συμβάλλοντας στην αναβάθμιση, τον εκσυγχρονισμό υποδομών και υπηρεσιών των σχολικών μονάδων.

Από τη Διεύθυνση του ΙΕΚ

Δείτε την πρόσκληση εδώ